Жан-Луи Шлесер ще се състезава в България през септември

Main July 18, 2014 | Speed-Press.com A- A+ 7080 views | no comments

Двукратният победител в рали „Дакар” и многократен световен шампион Жан-Луи Шлесер застава на старта на най-голямата офроуд надпревара в България – „Балкан Маратон рали 2014”, което стартира през септември в България. Французинът, който е организатор на Africa Eco Race, ще участва с автомобил прототип 4х4, а не с традиционното си бъги.Домакин на международната надпревара е община Самоков, а финалът е след 2000 км в Македония. На старта ще застанат над 100 участници от цяла Европа и България.В началото на годината организаторът на състезанието Тодор Христов подписа договор с Шлесер за изключителен представител за Балканите на африканската надпревара. Участието на Шлесер в България е с цел популяризиране на двете състезания - "Балкан Маратон" и Africa Eco Race.Специалната награда за победителя в мото категорията е безплатно участие в африканското състезание по оригиналния маршрут на рали "Дакар", като за следващата година се обмисля създаването на „Африка Офроуд Серии”, в които да бъде част и българската надпревара „ Балкан Маратон Рали”.В средата на юни у нас дойде Рене Метдж, трикратен победител в рали "Дакар", който е един от организаторите заедно с Жан-Луи Шлесер и Юбер Ориол. От следващото издание Шлесер, който печели Africa Eco Race от създаването му преди 7 години, ще се фокусира само върху организацията и няма се състезава. Тримата създадоха Africa Eco Race като алтернатива на "Дакар" след преместването му в Латинска Америка и комерсиализирането на спорта. Стартът на Africa Eco Race е във Франция, следват 8000 км през Мароко, Мавритания и Сенегал, а финалът е на легендарното Розово езеро в столицата Дакар, където завършваше и оригиналното състезание.

Keywords:   Спорт