Кралев завърши 15-и в най-трудното си състезание досега

Main September 4, 2010 | Speed-Press.com A- A+ 1171 views | no comments

Българският пилот във Формула 2 Пламен Кралев финишира на 15-а позиция в най-трудното си състезание в кариерата, което се проведе на пистата „Ошерслебен”, Германия. Това бе първото състезание на дъжд в професионалната му кариера с едноместни болиди, която започна тази година. Пилотът тръгна 18-и в силния дъжд, който започна да вали минути преди началото на надпреварата. „Това беше най-трудното ми състезание до момента, тъй като нямам никакъв опит с едноместен болид в мокри условия. Болидът няма тракшън контрол и ABS като други автомобили, които съм карал. Поради това е необходим голям опит, за да бъде управляван на лимита в подобни условия. Направих грешки и три завъртания, но останах на пистата. Това обаче ми коства затваряне с една обиколка от най-бързите. Върнах газта, за да завърша в състезанието и го приех като тренировка в мокри условия. Освен това исках да не рискувам с автомобила, защото имам втора квалификация следобед”, коментира Кралев след финала. В самото състезание спечели Дийн Стоунмън, който заедно с Джулиън Палмър води битка за титлата във Формула 2. Дийн успя да изпревари 3 коли още на старта и поведе в първия завой. След него Василиускас и Афанасиев направиха чудесна битка, докато Палмър се движеше на 6-та позиция. Синът на организатора Джонатън Палмър обаче направи чудесно каране и стигна до 3-то място, а до края притискаше завършилия втори Казим Василиускас. До края на шампионата остава още едно състезание в Германия и две във Валенсия, а разликата в точките между Дийн и Джулиън е нищожна. В 17,45 ч българско време предстои квалификация за утрешния старт. Второто състезание е в неделя от 15,00 ч и ще бъде излъчено директно по спортния канал Eurosport.