Диляна Попова отнесе две купи от „Грация и мощ” в Балчик

Общи 25 юни 2008 | Auto-Press.net A- A+ 4845 посещения | без коментари

Манекенката Диляна Попова спечели два приза по време на традиционното дамско офроуд състезание Грация и мощ, което се проведе на 21 и 22 юни в Балчик. Диляна взе участие в състезателен клас VIP на ралито. В първия ден на надпреварата с четириколки на Зундерт Екстрийм тя спечели трето място, а на първо се класира журналистката от ТВ 7 Петя Желева. Второто място остана за представителката на местния Марина Сити тийм Ярослава Раева.

В клас Хоби първото място извоюва Биляна Мартинова. Тя стана известна заедно със своята сестра-близначка Габриела след участието си в Сървайвър ІІ - Експедиция Робинзон. Докато Габриела дефилираше като модел по време на Модната фиеста в курорта Албена, сестра й Биби показа завидни дух и смелост в надпреварата с четириколки на градския плаж в Балчик.

В състезателен клас Експерт дебютантката Добринка Николаева триумфира в първия състезателен ден на дамското офроуд рали. Тя грабна първото място след бясна надпревара с четириколки и с цената на едно зрелищно и опасно падане.

Макар и на 19 години, Добринка Николаева има зад гърба си над 200 сценични участия като певица на народни песни. Освен в областта на музиката, победителката има и подчертан интерес към екстремните спортове и офроуда. Тя взе участие в състезанието със собствено ATV. На второ място остана Мая Найденова от клуб Адвенчър Троян, а на трето – вице-шампионката в дамския шампионат през 2007 г. Диляна Лагадова.

Във втория ден на състезанието участничките се надпреварваха с автомобили Daihatsu Terios 4Х4 по стръмния терен на бившия военен полигон край Балчик. На този етап в надпреварата се включи и Румяна Маринова, Мисис Глоуб 2005, която е известна със страстта си към високопроходимите автомобили. Диляна Попова даде най-добро време и се класира първа. На второ място остана Петя Желева, а на трето – Румяна Маринова. В клас Експерт Биби Мартинова отново демонстрира завидни умения, но все пак отстъпи първото място на Ваня Димитрова от Шумака рейсинг тийм.

Въпреки огромния си етусиазъм състезанието пропусна една от най-желаните участнички – изкусителката Златка Райкова. В малките часове на нощта преди първия старт тя е била забелязана на около 100 км. южно от Балчик, в района на Св. Влас. Вероятно тежък махмурлук и умора са попречили на иначе амбициозната Златка да се състезава в Грация и Мощ. Златка Райкова за пропуска участието си във втори пореде кръг от шампионата. Организаторите помнят как на 8-и март т.г., точно ден преди състезанието в Троян, тя отново мистериозно и необяснимо изчезна.

Състезанието в Балчик е ІІ кръг от Националния дамски офроуд шампионат, който официално е част от календара на Българската асоциация по автомобилен спорт. За първи път надпреварата с четириколки бе пренесена върху пясъка. До сега състезанието винаги се е провеждало в планински местности, а експериментът стана възможен благодарение на специалната подкрепа на Община Балчик.